Jau vairākas reizes esmu minējusi, ka vēlos uzrakstīt rakstu par šo spēli, nu tad beidzot to daru. Ikdienā es parasti spēles spēlēju ļoti reti, jo tā ir lieta, ar ko pārāk aizraujos un nespēju beigt. Pat tad, ja tā ir pavisam muļķīga un bezjēdzīga spēle kā cookie clicker vai kaut kas no facebook spēlītēm. Ingress es izvēlējos apzināti, jo mani ļoti pievilināja doma, ka ir spēle, kas jāspēlē, pārvietojoties apkārt, nevis slinki sēžot pie datora.

Ingress tiek spēlēts uz android ierīcēm – telefoniem un planšetēm. Telefons pārvēršas par tādu kā skeneri, ar kuru var ieraudzīt apkārtnē portālus, caur kuriem mūsu pasaulē ienāk īpaša enerģija. Šī enerģija ir saistīta ar kādu citplanētiešu rasi. Visa cilvēce sadalās divās komandās – zilajā komandā, kas ir tāda kā pretestības (resistance) kustība, kas domā, ka cilvēci plāno pakļaut, kā arī zaļajā komandā jeb apgaismotajos (enlightened), kas uzskata, ka cilvēci mēģina apgaismot. Uzsākot spēli, ir jāizvēlas, kurai frakcijai piebiedrosies un to mainīt īsti nevar. Latvijā ir sanācis tā, ka zilajā komandā ir vairāk krievvalodīgo cilvēku un spēles stils ir daudz agresīvāks. Es pati esmu izvēlējusies zaļo komandu. Zaļā krāsa man vienkārši ir viena no mīļākajām, tāpēc izvēle bija diezgan emocionāla.

Spēles process pamatā ir tāds, ka ikdienā ir jāhako portāli, kas parasti ir baznīcas vai kādas citas interesantas ēkas, skulptūras, interesanti grafiti mākslas darbi vai kā citādi nozīmīgas vai interesantas vietas. Savā ziņā tas atgādina geocaching, bet ar nedaudz citādu piegaršu. Hakojot portālus, no tiem iegūst dažādus priekšmetus, kurus tālāk izmantot spēlē. Portāli ir savā starpā jāsavieno un jāveido trijstūra formas laukus, tādējādi gūstot savai komandai punktus, kā arī pašam attīstoties un iegūstot augstāku līmeni. Maksimālais iegūstamais līmenis ir astotais. Kad tas ir iegūts, tad sākas īstā spēle ar starptautiskām operācijām, intrigām un daudz jauniem draugiem.

Ingress man ir palīdzējis nodzīt puncīti, kas pa ziemu bija nedaudz uzaudzis. Ik dienas sanāk pagara pastaiga un tagad, kad ir siltāks, arī jauki velo braucieni. Nonāku vietās, kur nekad nebūtu domājusi, ka nokļūšu un jau atkal varu priecāties par to, cik Rīga ir skaista. Spēli var spēlēt visā pasaulē un, protams, arī visā Latvijā. Rīgā tik portālu koncentrācija ir vislielākā.

Labi, raksts iet uz beigām, kas nozīmē, ja jāsaliek plusi un mīnusi, kā arī jāiedod links uz pašu spēli :)

-  Var sanākt apsaldēt pirkstiņus, spēlējot pie lieliem mīnusiem

-  Telefona baterija iztukšojas ļooti ātri, bet ir līdzekļi kā ar to tikt galā

-   Tiek iegūta ilūzija par ienaidniekiem, kas ir pretējās komandas spēlētāji. Protams, vienmēr var sadzert kopā alu tēju un būt draugi

-   Ja pārāk aizraujas ar spēli, var ciest attiecības (vienmēr gan dzīvesbiedrs var pievienoties spēlei un tad viss aiziet uz urrā!)

-   Uz darbu/mācību iestādi sāc izvēlēties garāko un ilgāko ceļu, bet tas ar laikam nav nemaz tik slikti


 

+ Var iepazīt Latvijas un pasaules skaistākās vietas bez jebkādiem tūrisma ceļvežiem

+ Katru dienu  kārtīgi pastaigājies

+ Iepazīsties ar daudziem burvīgiem cilvēkiem

+ Uzlabojas atmiņa un spējas orientēties

+ Ļoti uzlabojas acu mērs, kad jānosaka 20m attālums

+ Ir čatiņš, kurā ik dienas vari sazināties ar saviem komandas biedriem, līdz ar to nekad nejutīsies vientuļš vai vientuļa

 

Aicinu spēlēt kopā ar mani Enlightened komandā, kur mans niks ir Waidelinne. Jaunos spēlētājus mēs mīlam, apmācam un palīdzam ātri izaugti lieliem un stipriem :)

 

 

Links uz spēli Google Play: ingress

Šeit arī links, kas palīdzēs vieglāk pievienoties mūsu saziņas kanālam: Ingress.lv

 

 

 

Written on March 24th, 2014 , Gadgets Tags: , ,

Liene is proudly powered by WordPress and the Theme Adventure by Eric Schwarz
Entries (RSS) and Comments (RSS).

Liene

Lienes pēdu nospiedumi šajā skaistajā pasaulē